Jeg har købt nyt legetøj. Jeg lovede mig selv at hvis jeg fik jobbet måtte jeg belønne mig selv i form af et nyt objektiv, så jeg valgte at købe et Nikon Objektiv AF 50/1,4G AF-S – så det gjorde jeg igår og er allerede dybt forelsket… Nu blev det lige Oscar det gik ud over, og det er alle billeder fra et objektiv jeg er ved at lære, så skarpheden er ikke lige god på alle billederne, men synes stadig de skulle med.
Translation: I promised my self a gift if i got the new job – and i did get it. So i went down and bought a new lens for my camera a Nikon AF 50/1,4G AF-S and i love it! I know some of the images are a bit blurry but i’m just starting to learn how to use my new lens.





Åh, hvor er misser fin. Elsker de to første billeder
Haha, det midterste billede er godt nok sjovt. Og en rigtig god idé til når du kender det lidt bedre! =)
Åhh Alexia, jeg elsker bare billederne! Især de to første. Man kan virkelig se, hvor lækker hans pels garanteret er at røre ved.
Jeg vil også have et fancy kamera! =D Det ser super godt ud! <3
Ih hvor er den fin <3
Det er nogle gode billeder især det første, hvor det ser ud som om han siger “moar har du set mig jeg er klar til at være model”
Wauv – det første billede er virkelig lækkert. Jeg rejste mig og gik hen for at klappe min kat, hehe!
Jeg havde ellers besluttet at det der med fancy objektiver ikke var så vigtigt, men jeg tager ordene i mig igen!
Åh TAK for jeres søde ord