Jeg hedder Alexia er 26 år og bor i Malmø med min dejlige kæreste.
Til dagligt pendler jeg til Amager for at passe mit job - derfor kan jeg også spottes i det Københavnske af og til. Jeg har en stor kærlighed for rockabilly stilen, og elsker sko og kjoler i denne stil.
Jeg er en pige med stærke holdninger der tør at stå ved dem - noget mange praler af men sjældent gør.
Alt jeg skriver på min blog er min egen mening og alle anmeldelser og anbefalinger er selvvalgte og ikke sponsoreret med mindre andet er angivet.
Har du spørgsmål til mig, eller ønsker du at komme i kontakt med mig er du meget velkommen til at sende mig en mail. Jeg er åben for forslag om eventuelt samarbejde, derfor er du meget velkommen til at kontakte mig på følgende mailadresse:
Men spørgsmål er også meget velkomne og kan stilles igennemformspring.
Alt indhold på bloggen tilhører mig med mindre andet er anført, det er derfor IKKE tilladt at bruge mine billeder uden forudgående tilladelse fra mig. Føler du dig inspireret er det også okay men spørg lige inden og HUSK man gir' altid credit når man bruger hinandens ideer :)
Hahaha, hihihi… iiiih, hehe, hvor er de gode
Og hvor er det synd for skildpadden..
Ja lidt synd, men mon ikke den får fat i maden efterfølgende
Hvor er de bare søøøøøøde <3 .. elsker dyrebilleder, man bliver altid så glad!
Jaaa, jeg smelter også lidt hver gang
Haha, årets sjoveste indlæg! Elsker sjovt nok især kattebillederne.
og der er bare SÅÅÅÅÅÅ mange kattebilleder, men måtte jo styre mig, ELSKER dog uglen helt vildt!